مواد اسفنجی به ترمیم ستون فقرات کمک می کند

مواد اسفنجی به ترمیم ستون فقرات کمک می کند

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

به یاد آورید »کپسول های رشد« رنگارنگ که به اسفنج هایی با شکل حیوان در آب رشد می کردند؟ با استفاده از ایده ای مشابه، دانشمندان بافت پلیمر زیست تخریب پذیری را ایجاد نمودند که زمانی که با عمل جراحی در مهره های آسیب دیده قرار می گیرد، باید به فقط به اندازه و شکل مناسب رشد کنند تا ستون فقرات را ترمیم کنند.

مواد اسفنجی به ترمیم ستون فقرات کمک می کند

محققان کار خود را حاضر در جلسه 251 ملی و نمایشگاه انجمن شیمی آمریکا (ACS در سان دیگو ارائه نمودند.
لو و تیمش در کلینیک مایو به دنبال راهی برای درمان بیماران دارای تومورهای سرطانی ستون فقرات هستند.
این تیم یک پیوند پلیمر زیست تخریب پذیر را که می تواند برای حمایت از ستون فقرات فقط به اندازه و شکل مناسب رشد کند را ابداع کرده اند.
که در نشست انجمن شیمی آمریکا در سان دیگو ارائه شد. تومورهای ستون فقرات اغلب نیاز به عمل جراحی تهاجمی یا استفاده از روش های کمتر تهاجمی دارد می توانند اما میله های تیتانیومی بسیار گران قیمت باید به جای کانال از دست رفته قرار گیرند. روش لو، کم هزینه تر از درمان های رایج است.
تیم با استفاده از موادی که می توانند آب از دست دهد و به اندازه لازم برای عمل جراحی کمتر تهاجمی کوچک شود.
و زمانیکه کاشته شود پیوند مایعات را جذب کرده و گسترش می یابد تا به جای کانال از دست رفته قرار گیرد. این پیوند (بافت) همچنین با مواد تثبیت کننده و داروهای درمانی پر می شود
با استفاده از آزمایشگاه و مرحله بعدی آزمون پیوندها برای مدت زمان است و شبیه سازی فرآیند درمان بیمار به عنوان آزمایش های بالینی است.
مواد اسفنجی به ترمیم ستون فقرات کمک می کند

این مطلب را هم بخوانید:  باتری زیستی خالکوبی شده روی بدن از عرق، نیرو تولید می کند!

مواد اسفنجی به ترمیم ستون فقرات کمک می کند

به منظور ایجاد بافت های تا حدی ارزان تر سازگار به همراه توانایی عمل جراحی ستون فقرات، لو، که در کلینیک مایو است، و دانشجوی فوق دکترای او، ژیفینگ لیو، دکتری، به دنبال یک ماده است که می تواند به اندازه سازگار با ستون فقرات دیهیدراته شود، و سپس، یک بار کاشته شود، جذب مایعات از بدن کند، به جای مهره از بین رفته گسترش یابد.
محققان با اتصال عرضی اولیگو[پلی (اتیلن گلیکول) فومارات] برای ایجاد یک قفس آبدوست توخالی – داربستی از بافت – آغاز کردند که پس از آن می تواند با مواد تثبیت کننده پر شود و همچنین اصلاح شود. لو می گوید “هنگامی که ما این لوله قابل ارتقا را طراحی کردیم، ما می خواستیم تا قادر به کنترل اندازه دقیق بافت برای پر کردن فضای پشت باقیمانده پس از برداشتن تومور باشیم”. این پژوهشگران همچنین نیاز دارند تا روند گسترش را کنترل نمایند، چرا که اگر قفس بسیار سریع رشد یابد، یک جراح ممکن است زمان کافی برای به درستی قرار دادن آن در موقعیت را نداشته باشد، در حالی که یک رشد آرام به معنای فراتر از زمان لازم برای عمل جراحی است.
مواد اسفنجی به ترمیم ستون فقرات کمک می کند

ترجمه شده توسط: مهندس مسعود طایفی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *